esmaspäev, 3. veebruar 2014

Kodulehekülje tegemine Weebly keskkonnas

Ava link: http://www.weebly.com/
Loo endale sinna kasutaja. Selleks peab Sul olema meiliaadress. Kui Sul ei ole meiliaadressi või Sa ei saa koolis oma postkasti sisse, siis küsi õpetaja käest ajutine kasutajanimi!

Ja asu lehekülge looma!

1. Kõigepealt pead valima oma kodulehe üldise välimuse ehk teema (NB! Seda saab hiljem ka muuta, seega kui kohe endale sobivat ei leia, siis vali midagi välja, et saaksid edasi teha).

2. Vali oma leheküljele aadress - sellel aadressil on Sinu koduleht ka teistele nähtav.
Näide: http://viimsiopilane1.weebly.com/
Siin on valitud nimeks viimsiopilane1. Nime valimisel näidatakse kohe, kas selline nimi on ka saadaval (Available). Edasi klõpsa nupul "Continue".

3. Hakka oma lehekülge kokku panema!

BUILD - siin on kõiksugu erinevaid elemente ja objekte (slaidshow, kaart), mida saad oma kodulehele lisada. Lisada saab neid päise alla.
DESIGN - selle valiku alt saab muuta lehekülje väljanägemist (valitud malli piires) või valida täiesti uue malli.
PAGES - siit saad lisada uusi lehekülgi (näiteks ülaloleval pildil on leheküljed HOME ja VIIMSI KOOLI ASUKOHT). Add Page + nupu alt tekib uus lehekülg.

4. Kui lehekülg tundub avaldamiskõlbulik, siis klõpsa nupul PUBLISH (paremas ülanurgas). NB! Lehte saab ka peale avalikustamist muuta ja täiendada.
Nüüd küsitakse, kas alguses valitud aadress sobib ning lõpuks kuvatakse veebilehe aadress:Tiia Niggulise juhendi lehekülje loomiseks leiad siit

Meeli Voore juhendit saad lugeda allolevalt lingilt: